למה חשוב לשים לב כשמתכננים חופשה בחודשי הקיץ החמים

הקיץ בארצנו לא קל, ובמיוחד בין החודשים יוני לאוגוסט. בשלושת החודשים האלה הטמפרטורות גבוהות במיוחד, ובאזורים שונים בארץ אחוזי הלחות גבוהים גם כן. אין זה אומר שבלתי אפשרי לטייל בתקופה זו. להיפך, הקיץ הוא הזדמנות מצוינת ליהנות מכל שפע האטרקציות והאתרים השונים בארץ, ובכל זאת – כן חשוב להיערך נכון ולשים לב לכמה נקודות, כשמתכננים חופשה בחודשי הקיץ החמים. הנה כמה טיפים שיעזרו לכם לעבור את הקיץ בשלום, וליהנות מהחופשה הקיצית הקרובה שלכם:

  1. אם אתם מתכננים לבלות בצימר עם בריכה פרטית או על חוף הים או אף טיולים בצפון, השתדלו לעשות זאת בשעות הבוקר או בשעות אחר הצהריים. מומלץ לכם להימנע מכך בשעות החמות של היום, בין השעות 12 ל – 15 בצהריים, אז קרינת השמש מסוכנת במיוחד והטמפרטורות גבוהות מאד.
  2. קחו אתכם בקבוק מים לכל מקום. אם אתם משפחה עם ילדים, דאגו שיהיו אתכם מספר בקבוקי מים שיספיקו לכולם. מומלץ שלא לקחת שתייה ממותקת, הנחשבת למצמיאה עוד יותר וכוללת סוכר רב מאד, שפחות בריא לנו לגוף. כדאי לקחת מים צלולים, ואם אתם יוצאים עם הרכב, לדאוג שבקבוקי מים אלה לא יהיו חשופים אל השמש.
  3. דאגו לחבוש כובע וגם משקפי שמש. בין אם מדובר במסלול הליכה, שאליו אתם יוצאים במסגרת החופשה שלכם, או אולי שיטוט בין הרחובות באמצע היום, כובע יכול לספק לכם את ההגנה הנדרשת וכך גם משקפי השמש. אם אתם מסתובבים עם הילדים, דאגו גם להם לכובע ולמשקפי שמש (אפשר למצוא היום משקפי שמש, המותאמות במיוחד לילדים).
  4. בימים חמים במיוחד, שלבו אטרקציות במקומות סגורים וממוזגים. אם הטמפרטורות גבוהות מאד, כדאי לכם לוותר על היציאה לטיול רגלי או לאטרקציה אחרת בחוץ. מומלץ לחפש פעילות המתבצעת במקומות סגורים וממוזגים. למשל, מוזיאונים מעניינים, מרכזי קניות גדולים או אפילו להישאר בבית המלון וליהנות מהפינוקים השונים שהוא מציע (טיפולים בספא וכדומה).
  5. אם אתם מעוניינים לצאת אל החופשה שלכם בשיא הקיץ, משמע – בשיא עונת התיירות, מומלץ לכם להזמין מקומות מראש, ובמיוחד אם מדובר באטרקציות מבוקשות מאד, כמו פארקי שעשועים ועוד. בתקופת הקיץ יוצאות משפחות רבות לחופשה ובוחרות לשלב בה ביקור באטרקציות, המיועדות לילדים. אם אתם רוצים לוודא שיהיו מקומות פנויים עבורכם, רכשו את הכרטיסים מראש וכמה שיותר מוקדם. בזמן הבילוי בפארק דאגו שלכל אחד מהילדים יהיה בקבוק מים צמוד וגם כובע על הראש.
  6. מרחו קרם הגנה מפני השמש. לא משנה באיזו שעה אתם יוצאים החוצה, לא משנה מהן הטמפרטורות בחוץ, חשוב למרוח קרם הגנה על כל האזורים החשופים ובמיוחד בתקופת הקיץ, שבה קרינת השמש חזקה מאד ומסוכנת מאד. אם מדובר בחופשה עם הילדים, דאגו למרוח את קרם ההגנה גם על הילדים ולחדש את המריחה בכל שלוש או ארבע שעות.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.